Ortak Bölenlerin
En Büyüğü

SALT iş birliğiyle


Film gösterimleri ve tarih konuşmalarıyla 1970’lerin sonundaki politik ve kültürel belirsizlik anlarını irdeleyen Ortak Bölenlerin En Büyüğü programı, Zeynep Öz’ün küratörlüğünde ve SALT iş birliği ile gerçekleştirildi.




Afiş Tasarımı: Sarp Sözdinler
Film gösterimleri ve tarih konuşmalarıyla 1970’lerin sonundaki politik ve kültürel belirsizlik anlarını irdeleyen Ortak Bölenlerin En Büyüğü programı, Bilge Olgaç'ın Bir Gün Mutlaka (1975), Berwick Street Film Collective'in The Nightcleaners (1975), Eric Baudelaire'in The Anabasis of May and Fusako Shigenobu, Masao Adachi and 27 Years Without Images (2011) ve Avi Mograbi'nin How I Learned to Overcome My Fear and Love Arik Sharon (1997) filmlerinden oluşmaktadır.

Programda Fadi Bardawil ve Seda Altuğ bir konuşma, Seda Altuğ moderatörlüğünde Fadi Bardawil ve Hazal Halavut bir panel gerçekleştirmiştir.

Zeynep Öz’ün küratörlüğünde gerçekleşen program, SALT iş birliği ve SPOT, Sarar ve Hotel Comfort Beige desteğiyle gerçekleştirilmiştir.



Gösterimler 6 ve 7 Şubat 2016 tarihlerinde SALT Galata’da, 13 ve 14 Şubat 2016 tarihlerinde ise SALT Ulus’ta gerçekleştirildi.



Fotoğraflar: Bade Kiraz Özer