Ah Geceler!

Can Eskinazi’nin 2 FilmiAfiş Tasarımı: Sarp Sözdinler
Raskol'u Beklerken
Yön. Can Eskinazi
2013, 36’

Ah Geceler!
Yön. Can Eskinazi
2015, 28’

Ah Geceler! başlıklı gösterimde, Can Eskinazi'nin 2013 yılında Lale Müldür'ün evine misafir olarak ortamı gözlemlemesinden oluşan 36 dakikalık Raskol'u Beklerken adlı filmi ile birlikte 2015 yılında gerçekleştirdiği iki oyuncu, bir yönetmen ve bir adam arasında geçen bir erotik gerilim olarak tarif edilebilecek 28 dakikalık Ah Geceler! filmleri yer aldı.

Gösterim, yönetmen Can Eskinazi ve filmlerinde yer alan Esme Madra, Nadir Sönmez, Burak Fidan ve Lale Müldür’ün katılımıyla gerçekleşmiştir. Yönetmen, filmden sonra izleyicilerin sorularını cevapladı.


Gösterime eşlik eden 100 adet kitapçık basıldı. Bu kitapçıkta, Burak Çevik’in bir sunuş yazısıyla birlikte yönetmen Can Eskinazi ile gerçekleştirdiği bir söyleşi yer aldı.

Can Eskinazi 1986'da İzmir'de doğdu. Amerika'da Bard College'da sinema eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul'a yerleşti. Kısa filmleri arasında Arkasındaki Hayal (The Phantom Behind) ve Yaz Gecesi Gökyüzü (Summer Night Sky) bulunmaktadır. Wufi ve Cem Özel gibi müzisyenlere klip çekmiştir. Sinema yazıları Film Comment ve Altyazı'da yayınlanmıştır. Ayrıca Altyazı ve Kamara Film'in ortak yapımcılığında gerçekleşen web serisi 'İzliyorum'un yönetmenliğini yapmaktadır.Can Eskinazi’nin Ah Geceler! (2015) filminden iki kare